غرفه سازی نمایشگاه

غرفه سازی نمایشگاه

غرفه سازی نمایشگاه

امروزه شرکت در نمایشگاه ها ودر کنار آن غرفه سازی نمایشگاه ،نقش بسیار مهم و ویژه ای در جذب مشتریان و مخاطبان دارد.طراحی غرفه ،رنگ آمیزی غرفه،پوسترهای تبلیغاتی،طریقه چیدن محصولات،میزهای کانتر و ... در شکل گیری و برپایی یک غرفه زیبا موثر است.

در طراحی غرفه باید به گونه ای رفتار کرد که مخاطب جذب غرفه شود و به سمت آن حرکت کند ، نورپردازی غرفه که از المان های بسیار مهم آن است باید مدنظر طراح قرار بگیرد،مقدار استفاده از هالوژن ها و نورهای محیطی،رنگ  نورها و زاویه قرار گرفتن آن ها بگونه ای که سایه ای در غرفه ایجاد نکنند،از نکات مهم دیگر است.

در انتخاب رنگ آمیزی غرفه،باید توجه شود که رنگ استفاده شده با رنگ محصولات و همچنین رنگ سازمانی آن شرکت همخوانی داشته باشد همچنین در زمان اجرا ،ناظر فنی غرفه باید رنگ مد نظر را بانقاش غرفه چک کرده که اختلافی با رنگ مورد استفاده  در طرح نداشته باشد.

استفاده از ایده خوب جهت تقسیم بندی فضای داخل غرفه بسیار مهم است.بدین صورت که استراتژی صاحبان غرفه در مواجهه با مخاطبان در نمایشگاه باید مشخص و برنامه ریزی شده باشد به عنوان مثال وقتی که مخاطبی جذب غرفه شد و برای گرفتن اطلاعات و یا دیدن محصولات به طرف میزهای کانتر آمد،باید جای مناسبی جهت مواجهه با آن در نظر گرفت و ویترین های محصولات در دید و دسترس آن باشدکه متصدی شرکت بتواند براحتی توضیحات لازم و کافی در مورد آن محصول را ارائه نماید.

همچنین در طراحی غرفه باید فضاهای محصور(VIP)   و نیمه محصور (CIP) را در نظر گرفت در قسمت VIP که بخش مهمتری از غرفه به شمار می آید صاحبان غرفه مایل به پذیرایی از افراد خاص تر هستند مثل مشتریان سابق ،مدیران ارشد شرکت ها،مدیران دولتی و ...

غرفه سازی ارزان

 

شرکت در نمایشگاه نیازمند مشخص کردن هدف است. بدین معنی که در بعضی از نمایشگاه ها باید فقط حضور داشته باشیم ،چون ،عدم حضور ما باعث استفاده رقیبای تجاری ما می گردد. در بعضی از دیگر نمایشگاه ها که معمولا داخلی و بین المللی می باشند باید حضور داشته باشیم و تمام توان خود را در برگزاری هرچه بهتر آن بکارگیریم.

با این تو ضیح ،ما باید بتوانیم هدف های تجاری ، برندینگ ، هزینه های شرکت در نمایشگاه را مدیریت کرده تا نتیجه لازم صحول گردد.

اغلب شرکت های معتبر در طول سال در چندین نمایشگاه داخلی از جمله تهران و شهرهای دیگر و در چندین نمایشگاه خارجی شرکت می نمایند.

در صورتی که هزینه های این نمایشگاه ها و غرفه سازی متفاوت است ،پس نیاز است که ما بدانیم از چه طریقی می توانیم هزینه های خود را مدیریت کنیم. البته مدیریت هزینه نیازمند مبحث کاملا جامع می باشد که از حوصله این متن خارج است. اما یکی از موضوعات این بخش که مربوط به ما می باشد غرفه سازی نمایشگاه است.

آیا اساسا می توان غرفه ای ارزان ولی خوب ساخت؟ اگر این طور است چرا بعضی از شرکت ها هزینه های زیادی بابت غرفه سازی انجام می دهند؟

هزینه ساخت غرفه نمایشگاه به چند بخش تقسیم می گردد. هزینه نجاری و چوب یک بخش قابل توجه در ساخت غرفه است.

غرفه هرچه کم کارتر باشد هزینه آن کم تر می شود. بدین معنی که وقتی شما خواهان غرفه ای ارزان هستید در زمان سفارش کار به یک غرفه ساز از ابتدا این موضوع را مشخص کنید که من یک غرفه ارزان می خواهم و طبیعتا در کنار آن باید خواسته هایتان را نیز کم کنید. مثلا شما می توانید همه ی محصولات خود را در معرض دید مخاطبین قرار ندهید، که این باعث کم کردن ویترین می شود و یا تعداد میزهای کانتر و اطلاعات خود را کاهش دهید یا در بخش تجهیزات غرفه تان مقدار میز و صندلی و مبلمان تان را کاهش دهید.

البته نیاز نیست که بخشی را به صورت کامل حذف کنید، مثلا شما دوست صندلی چهار نفره که می شود 8 صندلی را کم کرد.

و دوست صندلی 3نفره سفارش دهید. در بخش اجاره LCD می توانید در صورتی که به آن نیازی ندارید

آن را حذف کرده و یا تعدادش را کم کنید. همچنین در بخش گل آرایی ، کف سازی ، لایت باکس ها ، هدر سرغرفه و... می توانید در هزینه های یک غرفه ساز صرفه جویی کنید.

منبع:غرفه سازی نمایشگاه

1396/08/11
* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر شما:
* لطفا کاراکتر هایی که در تصویر میبینید را در کادر روبرو وارد نمایید: